Kilka lat temu z inicjatywy Dolnośląskiego Klubu Kapitału zrodziła się idea Konkursu Młode Talenty. Promowani i nagradzani są studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnoszą znaczące sukcesy naukowe, sportowej, w działalności innowacyjnej, artystycznej, społecznej oraz jako młodzi przedsiębiorcy.
Kandydatury nadsyłane z największych wrocławskich oraz dolnośląskich uczelni podlegają szczegółowej analizie. Nagrody i wyróżnienia przyznaje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą rektorzy uczelni, reprezentanci władz regionu oraz przedsiębiorcy z Dolnego Śląska. Całemu wydarzeniu patronuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Nie inaczej było i w tym roku. 20 maja podczas uroczystej Gali w Operze Wrocławskiej, w obecności reprezentującego naszą Uczelnię Pana Rektora prof. Andrzeja Rokity, statuetki autorstwa wrocławskiego artysty rzeźbiarza Jarosława Nowaka oraz nagrody pieniężne otrzymali studenci wrocławskich uczelni, którzy w ostatnim roku wykazali się szczególnymi sukcesami. Aktualnie w samym tylko Wrocławiu studiuje około 120.000 osób. Spośród nich w tegorocznym konkursie nagrodzono studentów z naszej uczelni: w kategorii: sukces sportowy: Sofię Ennaoi oraz Rafała Omelko; natomiast w kategorii: sukces w zakresie innowacji: Paulinę Pajor. Rafał Omelko – specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz biegu na 400 metrów przez płotki, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w 2017r. oraz złoty medalista Halowych Mistrzostw Świata w 2018r. wygrał w swojej kategorii. Pod jego nieobecność nagrodę odebrał Dyrektor KS AZS-AWF Wrocław Pan Kazimierz Witkowski. Obie Panie osobiście odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. Sofia Ennaoi – to finalistka Igrzysk Olimpijskich w 2016r. w Rio de Janeiro na 1500 metrów oraz wicemistrzyni Europy z 2018r. na tym samym dystansie. W 2019r. została wicemistrzynią Halowych Mistrzostw Europy. Paulina Pajor – studentka Terapii Zajęciowej – stworzyła innowacyjną, zindywidualizowaną i spersonalizowaną aplikację do komunikowania się dla dziewczynki ze spektrum autyzmu.
Paulina stworzyła zespół multidyscyplinarny (składający się z informatyka, psychologa, terapeutę zajęciowego oraz rodzica), który pracował wspólnie w celu stworzenia jak najlepszego efektu terapeutycznego. Dzięki aplikacji i odpowiednio poprowadzonej terapii osiągnięto zamierzony cel i dziecko po upływie miesiąca użytkowania aplikacji zaczęło wyrażać swoje potrzeby i porozumiewać się z rodzicami, doskonaląc tę umiejętność przez następne tygodnie. Ta aplikacja podniosła jakość życia w danej rodzinie, dając jej wiele radości i satysfakcji – podkreśla dr Dominika Zawadzka – opiekun Studenckiego Koła Naukowego “OTP”.
Wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej, jak i prywatnej, a także dziękujemy, że tak godnie reprezentowali naszą Alma Mater.
Fotoreportaż, fot. Dominika Zawadzka, https://wroblewskaevent.pl/


